Pražská koalice znovu řeší svou budoucnost. Kvůli sporu o stavební předpisy

Situace mezi hnutím ANO, ČSSD a Trojkoalicí se opět vyostřila. Na dnešním jednání rady hlavního města totiž radní zamítli nový návrh pražských stavebních předpisů, které předložil náměstek za Trojkoalici Matěj Stropnický. Předpisy mu také odebrali z pravomocí. Rada naopak přijala alternativní návrh, se kterým přišla primátorka Adriana Krnáčová z ANO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škodův palác, Magistrát Hl. m. Prahy | Foto: Filip Jandourek

Primátorka svůj krok zdůvodnila tím, že Stropnický nebyl schopen problém pozastavených pražských stavebních předpisů uspokojivě vyřešit.

Podle primátorky Matěj Stropnický ignoroval opakované výtky ministerstva pro místní rozvoj. O těchto výtkách se primátorka dozvěděla na červencovém setkání s ministryní Karlou Šlechtovou a Stropnického na ně údajně upozornila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vedení Prahy rozděluje spor o stavební předpisy. Svůj postoj vysvětloval na Radiožurnálu náměstek primátorky za Trojkoalici Matěj Stropnický

„Poté, co jsem navštívila ministerstvo v červenci, tak jsem nabyla dojmu, že to je pět minut před dvanáctou. Také jsem informovala Trojkoalici, že tady je velký problém a ten problém je potřebné řešit. Ale to řešení nějakým způsobem jsem neviděla,“ řekla Krnáčová.

Stropnický po dnešním jednání rady řekl, že všechny výtky ministerstva do své předlohy zapracoval. O tom, že by Krnáčová chystala alternativu, vůbec nevěděl.

„Je to pro mě důkaz toho, že koalice funguje špatně. Jak mám důvěřovat koaličním partnerům ve chvíli, kdy za mými zády připravují materiál z mojí gesce a na místě Trojkoalici přehlasují,“ uvedl Stropnický ve vysílání Radiožurnálu.

Předmět politického boje

První místopředseda České komory architektů Pavel Hnilička Českému rozhlasu řekl, že Praha má mít svoje stavební předpisy. Podle něj se ale opět staly předmětem politického boje v pražské koalici.

„Už dnes to přináší velký chaos do výstavby. Samotný vznik větších staveb trvá několik let. Je potřeba, aby investoři a stavebníci v Praze mohli předvídat, co se bude dít,“ uvedl.

Trojkoalice kvůli konfliktu kolem nových pražských stavebních předpisů zváží svůj odchod z vedení města. Krok svých kolegů vedení klubu chápe jako porušení koaliční smlouvy, a situaci proto chce řešit na celorepublikové úrovni.

Veronika Neprašová, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme