Pražská městská policie může opět řešit dopravní přestupky zachycené kamerou

Registr vozidel konečně po půl roce funguje relativně bez problémů i v Praze. Stejně jako před spuštěním nového systému se denně daří odbavit 1800 až 2000 řidičů. Městská policie kvůli dřívějším potížím nemohla zpracovat až 370 tisíc přestupků z kamerových systémů. Je pravděpodobné, že se nestihne roční lhůta, v níž je nutné přestupek vyřešit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamery (ilustr. foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Podle ředitele odboru dopravně-správních činností pražského magistrátu Josefa Mihalíka se v registru v současnosti ladí už jen detaily.

„Pořád se tam ještě někde musí něco dopisovat, něco dohánět, ale to už nám tak nevadí. Teď, když už je to funkční, je to jednodušší a přehlednější. Nemusí se tam ty údaje tolik dávat. Ale tohle mělo být už na začátku. Pak bychom mohli říct, ano, něco nám to přineslo,“ říká michalík.

Městská policie už tak brzy bude opět řešit přestupky z automatických systémů. Dosud byli strážníci při identifikaci vozidla odkázáni na spolupráci s magistrátem, teď jsou připojeni přímo do registru vozidel.

Náměstek ředitele pražské městské policie Ludvík Klema ale potvrzuje, že zatím jde jen o zkušební provoz:

„Což nám bohužel v podmínkách Prahy zatím neřeší tisíce, desetitisíce případů, kterými se musíme zabývat. Ale mám příslib, že my bychom měli mít přístup na zhruba šest terminálů a tak bychom se v řádech dnů, maximálně týdnů mohli dostat zpět do režimu, kdy jsme schopni zpracovávat věci s odstupem maximálně dnů,“ informuje Klema.

Eva Kézrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme