Pražská MHD pojede na Silvestra podle zvláštních jízdních řádů

Pražská MHD bude na Silvestra a několik dní po něm jezdit podle zvláštních jízdních řádů. Poslední den v roce bude doprava jezdit podobně jako sobotu a od Nového roku až do 6. ledna platit prázdninový jízdní řád.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvajová křižovatka (ilustr. foto) | Foto: Prokop Havel

„Na Silvestra budeme jezdit jako v sobotu, ale během dopoledne budeme jezdit častěji, protože část lidí cestuje do zaměstnání, takže intervaly budou mírně kratší než v sobotu,“ řekl mluvčí Ropidu Filip Drápal.

Denní provoz na Silvestra podle jeho slov skončí kolem deváté hodiny večer s tím, že metro pojde až zhruba do jedné hodiny ranní, aby zvládlo zvýšené nápory cestujících, hlavně v centru Prahy.

„Po deváté hodině místo denní ch tramvají a autobusů pojedou noční spoje, budou posílené, budou mít poloviční intervaly, to znamená jednotný interval bude 15 minut a na všech tramvajových linkách budou v provozu dvouvozové nebo kloubové tramvaje a na vybraných autobusových linkách pojedou kloubové autobusy,“ popsal Drápal.

Dráhy před silvestrovskou nocí omezí některé vlaky. Provoz obnoví až ráno

Číst článek

Jan Herget, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme