Pražská opozice požádala o mimořádné zastupitelstvo, pokusí se svrhnout Krnáčovou

O odvolání primátorky Prahy Adriany Krnáčové bude jednat mimořádné zastupitelstvo. Požádaly o něj opoziční TOP 09 a ODS. Stranám vadí jednání primátorky se zástupkyní majitele Škodova paláce ohledně právního zastupování.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha bude mít novou primátorku. Adrianu Krnáčovou z hnutí ANO

Praha bude mít novou primátorku. Adrianu Krnáčovou z hnutí ANO | Foto: ANO 2011

Ke svolání mimořádného zastupitelstva potřebovala opozice 22 hlasů. Získala ještě o jeden víc.

„My jsme paní primátorku vyzvali, aby se vzdala své funkce, což ona neučinila. Iniciovali jsme tedy mimořádné zastupitelstvo. Dnes ráno jsme to předali,“ potvrzuje předseda klubu zastupitelů TOP 09 Václav Novotný.

Adriana Krnáčová by měla mimořádnou schůzi svolat do 15 dnů. Termín si může vybrat sama.

„Naprosto odmítám jakékoli pochybení nebo nařčení ze strany TOP 09,“ řekla už dřív primátorka, za kterou stojí její koaliční partneři.

Václav Novotný už v pondělí informoval, že klub zastupitelů TOP 09 žádá odstoupení Krnáčové, protože podle nich porušila zákony i zájmy Prahy. Podle TOP 09 z mailové komunikace mezi primátorkou a jednatelkou společnosti Copa Retail, která je majitelem Škodova paláce, vyplynulo, že Praha vybírala právníky na doporučení protistrany.

V úterý rada smlouvu s právní kanceláří zrušila. TOP 09 také podala na Krnáčovou trestní oznámení.

Edita Valentová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme