Pražská policie se připravuje na fotbalové utkání mezi Slavií a Příbramí

Pražskou Slavii čeká dnes večer další rizikové utkání, tentokrát s klubem 1. FK Příbram. Policisté proto chystají zvýšená bezpečnostní opatření, a to i přesto že se bude zápas hrát bez fanoušků. Nasazena bude více než stovka policistů pořádkové, dopravní i kriminální služby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protest fanoušků Slavie na hrací ploše v Edenu | Foto: ČTK

„Pro případ mimořádného vývoje bezpečnostní situace bude v záloze připravena speciální pořádková jednotka. Policie bude stejně jako vždy dohlížet na pořádek v okolních ulicích a u stadionu, dále na zastávkách tramvají a u metra,“ upřesnila Eva Kropáčová z pražské policie.

Vzhledem k tomu, že je tento zápas hraný bez přítomnosti fanoušků na stadionu, policisté budou dohlížet hlavně na plánované shromáždění fanoušků před stadionem.

Fotbalová Slavia Praha pyká za výtržnosti svých příznivců při prvním semifinále Ondrášovka Cupu z 5. května. Disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu potrestala klub pokutou 750.000 korun a tím, že musí odehrát tři utkání bez diváků.

Klub je dlouhodobě ve špatné finanční situaci, hráči dostali pouze část výplat za tento rok, celkový dluh klubu převyšuje sto miliónů korun. Kvůli tomu Slavia nedostala profesionální licenci pro další ročník Gambrinus ligy ani druhé ligy. Právě kvůli neutěšené situaci protestovali příznivci Slavie.

Jiří Brechličuk, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme