Pražská policie se zaměřuje na slavící Václavské náměstí

Stovky policistů, záchranářů a hasičů zajišťují klidný průběh oslav nového roku v Praze. Svoji pozornost zaměřují hlavně na horní část Václavského náměstí. Právě v těchto místech, poblíž ulice Wilsonova, lidé často odpalují zábavní pyrotechniku a policie už předem počítá s tím, že bude muset zřejmě odklonit provoz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté se v Praze soustředí hlavně na slavící Václavské náměstí | Zdroj: ČTK

Pro případ požáru jsou na Václavském náměstí připravena také hasičská auta a svůj speciální kamion tu mají také záchranáři i s několika sanitkami.

Na Staroměstském náměstí, kde probíhá hlavní silvestrovský program, je pak záchranářský stan. Loni zdravotníci ošetřili při oslavách nového roku více než 140 lidí.

V pohotovosti jsou kromě policistů, záchranářů a hasičů také městští strážníci, kteří hlídají Karlův most, využijí také loď svého poříčního útvaru.

Oslavujícím Pražanům i návštěvníkům metropole vychází vstříc i dopravní podnik, který posílil městskou hromadnou dopravu.

„Na Silvestra se jezdí jako v pátek, včetně prodlouženého provozu metra. To znamená,že metro i veškerá povrchová doprava bude jezdit zhruba do jedné hodiny ranní. Na to naváže posílená noční doprava. Všechny noční linky budou jezdit dvakrát častěji. Navíc na nich budou nasazeny kapacitnější tramvaje a autobusy,“ řekl Filip Drápal ze společnosti Ropid.

Květa Moravcová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme