Pražská policie v noci uzavřela magistrálu, zkontrolovala na 800 aut

Na řidiče v hlavním městě si v noci na čtvrtek opět posvítili policisté ze čtvrtého pražského obvodu. Asi stovka mužů a žen v uniformách krátce před 21. hodinou uzavřela magistrálu v obou směrech. Kontrolám přitom neuniklo jediné projíždějící vozidlo. Ze čtyř set metrů navíc situaci sledoval policejní vrtulník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražští policisté pociťují od vyhlášení amnestie větší nápor trestných činů (Ilustrační foto) | Foto: Evelyna Kulíšková

Monitorovací hlídka nasedá do vrtulníku krátce před 21. hodinou. To už se na pražské magistrále rozblikaly výstražné šipky a policisté začali s kontrolami.

„Snažíme se postihnout celou problematiku dopravní služby. Kontrolujeme zimní pneumatiky, kontrolujeme všechny řidiče na alkohol, případně na omamné a psychotropní látky a současně s tím děláme uzávěru hlavní tepny v Praze 5. května ve směru z centra i do centra," popisuje cíl policejní akce Zima její velitel Jan Simmerl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Noční policejní akci na pražské magistrále přihlížela reportérka Evelyna Kulíšková

Vrtulník podle něj zajistí potřebnou monitorovací podporu v případě, že by vznikaly kolony, zasáhnout by ale dokázal, i kdyby nějaký řidič začal před policejními kontrolami ujíždět.

„Vrtulník je velmi dobře vybaven, máme tam několik způsobů vidění. Teď jsme použili jak termovizi, tak standardní kameru, která jde dobře přibližovat, takže z výšky lze rozpoznat SPZ vozidla," dodává Simmerl a naskakuje do helikoptéry. Celou akci bude sledovat z výšky 400 metrů.

Kontrola odhalila víc než stovku přestupků

Policisté mezitím magistrálu uzavřeli v obou směrech a zastavovali a kontrolovali všechna projíždějící auta. „Měl jsem čtyři piva. Ne, dělám si legraci. Hraje Manchester s Realem a vy jste tady v zimě," vtipkuje s policisty jeden z řidičů.

Při některých kontrolách ale řidičům moc do smíchu nebylo. Například mladíkovi, který řídil pod vlivem drog a odchází z magistrály v policejním doprovodu.

„Test by pozitivní na amfetamin, tedy je tu podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Teď je muž zadržen, omezen na osobní svobodě a bude převezen na příslušné místní oddělení," vysvětluje jeden z policistů.

Během dopravní akce Zima policisté zkontrolovali přes 800 osob a bezmála stejný počet vozidel. Zjistili přitom více než stovku přestupků. Třináct řidičů pak policisté zadrželi za jízdu pod vlivem alkoholu nebo drog.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme