Pražská policie zadržela při razii proti prostituci trojici majitelů nočního klubu

Pražskou ulici Ve Smečkách v noci uzavřel policejní zátah proti prostituci, při němž byly zadrženy tři osoby. Policisté zasahovali v klubu Cabaret Atlas. K výslechu odvezli i dívky, které v něm pracovaly. Klub potom zapečetili. Po dobu razie byla ulice uzavřená pro automobilovou dopravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůil zásahu v klubu Cabaret Atlas policie uzavřela ulici Ve Smečkách pro automobilovou dopravu | Zdroj: ČTK

„Kriminalisté zadrželi tři osoby pro podezření z několika trestných činů spojených s prostitucí,“ uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová a dodala, že policie provede u zadržených domovní prohlídky.

Noční zásah policisté připravovali dlouho dopředu. Nebyla to nicméně první policejní akce Ve Smečkách, tato ulice platí v hlavním městě za místo, kde se nabízí sex za peníze. Rozsáhlý zásah tam strážci pořádku uspořádali už v listopadu.

V prosinci pak kriminalisté obvinili z kuplířství majitele některých nočních klubů a dalších 14 lidí, kteří podle policie pracovali jako organizovaná skupina.

Přehrát

00:00 / 00:00

Noční zásah komentoval starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký

V ulici Ve Smečkách je hned několik nevěstinců. Praha s kuplířstvím bojuje vyhláškou, která vyhnala prostitutky z ulic. Na dívky v klubech se ale nevztahuje. Město se jim proto snaží znepříjemňovat život jinak. Loni tam otevřela služebnu městská policie.

Městská část potom v květnu nařídila vyklizení jednoho z podniků, který nabízel ve výloze spoře oděné dívky. Podle úředníků byl problém s dokumenty ke stavbě. Nájemce se proti vyklizení odvolal. Případ tak nejspíš skončí u soudu.

„Dlouhodobě spolupracujeme jak s Policií České republiky, tak s městskou policií. Sdělujeme jim své poznatky. Zasahuje na místě i živnostenský úřad,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Právě na základě této spolupráce podle jeho slov kriminalisté zorganizovali noční zásah.

Omezená účinnost vyhlášky by se měla změnit. Lomecký připomněl, že se připravuje vydání zákona o regulaci prostituce, který by měl podmínky zpřísnit. Za vzor přitom označil vídeňský zákon regulující prostituci.

Martin Karlík, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme