Pražská TOP 09 odkládá koaliční jednání s ČSSD

Vítězná TOP 09 nabídla ODS koaliční vládnutí v hlavním městě a zatím odložila jednání s ČSSD. Volební lídr TOP 09 Zdeněk Tůma uvedl, že sociálním demokratům koalici nabízet nebudou. Karel Schwarzenberg ale nevylučuje, že se ODS a ČSSD v Praze velkou koalici pokusí uzavřít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Politická debata volně přesahovala rámec vymezeného času pro vysílání (zleva: Jiří Dienstbier ml., Bohuslav Svoboda a Zdeněk Tůma). | Foto: Tomáš Adamec

Kandidát na pražského primátora za občanské demokraty Bohuslav Svoboda Radiožurnálu potvrdil, že jednání o pravicové koalici s TOP 09 je teď pro obě strany prioritní.

„My jsme dostali návrh koaliční smlouvy, která je formálně vypracovaná v potřebném rozsahu a samozřejmě teď ji předložíme k jednání radě a voleným zastupitelům V tuto chvíli máme vlastně na stole první konkrétní návrh a budeme se s ním prioritně zabývat,“ uvedl Svoboda.

Podle návrhu by TOP 09 jako vítězná strana získala místo primátora, ODS funkci prvního náměstka. Znovu se obě strany sejdou příští týden.

Jednou z možných povolebních variant v pražském zastupitelstvu je i velká koalice ODS a ČSSD, obává se šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg.

"Staří osvědčení kmotři se vždycky lehce dohodnout. Tato koalice existovala v Praze po dlouhá léta a všechno si to tam hezky rozdělili, tudíž touží po tom, aby se tyto dobré staré časy navrátily," řekl Schwarzenberg.

Milan Kopp, Monika Rybáková, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme