Pražská tramvaj nabízí připojení k internetu zdarma

Do pražských ulic vyjede první tramvaj s připojením na internet. Jde o pilotní projekt, který má za cíl rozšířit služby poskytované cestujícím podobně, jako tomu je u jiných dopravců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvaj | Foto: Tomáš Adamec

Wi-fi připojení na internet bude v tramvaji na lince číslo 17. Poprvé vyjede v 5:38 z vozovny Hloubětín. Systém bude fungovat bez zadání hesla, jedná se tedy o zcela otevřenou síť.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tramvaj číslo 17 nabídne Wi-fi připojení zdarma, informuje Nikola Bojčev

Připojení bude záviset na rychlosti sítě mobilního operátora na trase tramvaje, maximálně ale dosáhne 7,2Mb/s. Dopravní podnik však upozornil, že v praxi se bude jednat spíše o poloviční rychlost.

Cestující můžou připojení k internetu využít hlavně k pročítání emailů nebo k využití jiných jednodušších aplikací, ať už v mobilních telefonech nebo laptopech.

Wifi připojení k internetu už nabízí například některé autobusy Student Agency, Megabus nebo vybraní dopravci ČSAD. Uvažují o něm i České dráhy, a to nejdříve pro vlaky Pendolino.

Nikola Bojčev, Ludvík Bortl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme