Pražská záchranka má deset nových sanitek, šťastné kilometry jim popřáli seriáloví herci

Deset nových sanitek dnes slavnostně přivítali ve svém vozovém parku pražští záchranáři. Nové plně vybavené vozy nahradí už vysloužilé sanitky. Symbolického křtu záchranářských vozů se v Centrálním parku na Pankráci ujali představitelé města a také hlavní protagonisté nového televizního seriálu Sanitka 2.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Deset nových sanitních vozů pražské záchranné služby | Foto: Evelyna Kulíšková

„Čím jsem starší, tím víc fandím záchranné službě. A přeju si, aby přijela včas."

„Všichni víme, že kromě řidičů v tom nikdo nejezdí rád. A já ti teda přeju, když už někdo nedobrovolně se do tebe dostane, abys mu rychle dopomohl od bolesti."

Přehrát

00:00 / 00:00

Křtu záchranářských vozů přihlížela reportérka Evelyna Kulíšková

„Já bych tomuto vozu přál, ať je nejrychlejší. Protože Fanda je nejrychlejší z celé záchranky, tak i tato 197 Fanda pozemská Čmaňa, ať je nejrychlejší," popřáli postupně novým vozům herci Petr Kostka, Marek Vašut a Pavel Zedníček.

Spolu s dalšími hereckými kolegy a zástupci města lahví šampaňského symbolicky pokřtili desítku nových skříňových sanitek pražské záchranné služby.

„Máme celkem sto sanitních vozidel a každý rok obměňujeme, pokud možno, alespoň deset vozidel. Vozy slouží minimálně deset let, některé slouží i dvanáct, třináct let," řekl ředitel pražských záchranářů Zdeněk Schwarz s tím, že za nové plně vybavené prostorné záchranářské vozy pražská záchranka zaplatila bezmála 35 milionů korun.

Šťastné kilometry popříli novým vozům protagonisté seriálu Sanitka 2 | Foto: Evelyna Kulíšková

„Určitě bychom byli radši, kdybychom mohli vozy obměňovat po kratší době. Ideální by asi bylo pětileté období, ale bohužel nejsou finanční prostředky, musíme šetřit," dodal Schwarz.

Většinu z bezmála 130 tisíc výjezdů ročně zvládají dvoučlenné posádky záchranářů právě ve žlutých skříňových sanitkách, které jsou prostornější a umožňují například i převoz nadměrných pacientů.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme