Pražská zoo oslavila 85. narozeniny. Na křtiny hrabáče a žirafy přišlo přes 15 tisíc lidí

Pražská zoologická zahrada ve středu slavila 85. výročí svého založení. Pro návštěvníky připravila hudební koncerty, vernisáž výstavy historických fotografií zahrady a instalace z filmu Karla Zemana Cesta do pravěku. Vyvrcholením oslav byly křty dvou mláďat - samiček hrabáče kapského a žirafy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Samička hrabáče Nyota | Foto: Petr Hamerník

Samička hrabáče doslala jméno Nyota - Hvězda. Je jediným ze dvou mláďat svého druhu, které se letos podařilo v Evropě odchovat.

O jejím jméně se rozhodlo v online hlasování. Maminkou je Kvída, je to její čtvrté mládě. Dvě předchozí mláďata Kvídy uhynula krátce po porodu.

Malá žirafa se jmenuje Anna a je v historii chovu žiraf Rothschildových v Zoo Praha už osmdesátým druhým narozeným mládětem. Její maminka Eliška je zkušená matka. Je jí už přes 20 let, což je věk, kterého se žirafy obvykle v přírodě nedožívají.

Křtiny se uskutečnily při příležitosti oslav 85. výročí otevření Zoo Praha a do Troje se vydalo více než 15 tisíc návštěvníků. Kromě křtů mohli vidět i výstavu historických fotografií „Neznámá zoo“ a instalace z filmu Cesta do pravěku od Karla Zemana.

V posledních letech třetí nejstarší zoologickou zahradu v republice navštěvuje přes milion lidí ročně. Ve více než 150 expozicích je k vidění téměř pět tisíc zvířat 681 různých druhů.

Zahrada zabírá téměř 60 hektarů a chystá se i další rozšiřování. Příští rok chce Zoo otevřít zrekonstruovanou restauraci Gaston a vybuduje více toalet pro návštěvníky.

Jitka Hanžlová, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme