Pražská zoo vybírá staré mobily, peníze z nich použije na ochranu goril

Přinesl vám Ježíšek mobil, přineste ho do zoo. Takto vyzývá pražská zoologická zahrada k záchraně kriticky ohrožených goril nížinných. Lidé, kteří v areálu zahrady odevzdají starý mobilní telefon, přispějí k záchraně zvířat, kterých volně žije už jen maximálně 200 tisíc a hrozí jim vyhynutí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projekt pražské zoo na pomoc gorilám nížinným v Africe se snaží především seznámit místní školáky s životem těchto zvířat

Projekt pražské zoo na pomoc gorilám nížinným v Africe se snaží především seznámit místní školáky s životem těchto zvířat | Foto: Miroslav Bobek

Pražská zoo působí v Kamerunu už delší dobu a teď připravuje nový projekt, který se jmenuje Toulavý autobus. Děti z pralesních oblastí bude svážet do měst.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pražská zoo pořádá sbírku starých mobilů na pomoc gorilám. Podrobnosti přidává Lucie Husárová

„Mnohé africké děti vidí gorilu pouze jako maso na talíři. Toulavý autobus by jim mohl dát šanci, že by mohly gorily poznat i jinak, tedy v záchranných stanicích, a zároveň aby se účastnily nějakého vzdělávacího programu, a tím pochopily, proč je důležité gorily chránit,“ vysvětluje mluvčí Zoo Praha Jana Ptačinská Jirátová.

Zahrada také může podle ní po dobu pěti let zadarmo využívat část vědecké základny v Kamerunu. Jde o další součást projektu s názvem Pomáháme gorilám. Zoo se snaží přesvědčit návštěvníky, aby i oni přispěli na ochranářské projekty ve střední Africe. Teď i prostřednictvím soutěže.

„Soutěž ‘Přinesl vám Ježíšek mobil, přineste ho do zoo‘ vyzývá k tomu, aby se lidé vzdali svých starých mobilních telefonů, které možná nahradil nějaký nový, a tím přispěli na ochranu goril. Pražská zoo má totiž dlouhodobě partnerství se společností, která za každý starý vybraný mobilní telefon věnuje na sbírkové konto Zoo Praha deset korun,“ doplnila mluvčí.

Zoo navíc v Kamerunu a dalších zemích střední Afriky rozdala tisíce knih gorilích pohádek, které mají v dětech probudit vztah k přírodě. Dodávkami materiálu a vybavení pak pražská zahrada podporuje strážce pralesa.

Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme