Pražská zoo zve na oslavu masopustu. Zahradou projde průvod masek

Oslavy masopustu, včetně průvodu tradičních masek, přichystala na dnešek pražská zoologická zahrada. Děti, které do Tróji dorazí v převleku, navíc zaplatí jen symbolické vstupné jednu korunu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V neděli proběhne křest prvního mláděte pandy červené odchovaného v Zoo Praha | Foto: Zoo Praha, Tomáš Adamec

Průvod vyrazí v jednu hodinu odpoledne od informačního centra a projde spodní částí zahrady.

„Půjde se podívat například k pandám červeným, kde stále ještě mohou návštěvníci obdivovat vůbec první mládě v historii pražského chovu, které se podařilo odchovat, a navštíví pochopitelně také dětskou zoo a další oblíbené expozice spodní části zahrady,“ říká mluvčí zoo Michal Šťastný.

Návštěvníci se mohou těšit na tradiční prohlídku pavilonů v doprovodu oblíbených staročeských masek, jako jsou medvěd, kominík či dráb.

Malí návštěvníci budou mít oproti dospělým jednu výhodu: „Abychom motivovali i malé účastníky masopustu, rozhodli jsme se připravit akci. Kdo z dětských návštěvníků do 15 let přijde v neděli v masce nebo v obleku zvířete, bude mít vstupné pouze za jednu korunu,“ informuje Šťastný.

Ti, kdo nebudou mít čas na výrobu originálního kostýmu, nemusí zoufat.

„Od 10 do zhruba 13 hodin bude ve vzdělávacím centru u hlavního vchodu zřízena jakási improvizovaná výtvarná dílna, kde si návštěvníci, kteří nepřijdou v maskách, mohou svůj vlastí převlek vyrobit,“ informuje mluvčí a dodává:

„Samotný průvod očekáváme na takových půl až tři čtvrtě hodiny, možná o něco déle. A zakončení bude žonglérským vystoupením.“

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme