Pražské metro omezí o víkendu provoz. Bude se v něm natáčet film o sovětském sériovém vrahovi

Natáčení hollywoodského filmu ze stalinského Ruska ‚Dítě číslo 44‘ omezí o víkendu provoz pražského metra. Přeprava se zkomplikuje na lince B, a to ve stanici Anděl a v úseku Smíchovské nádraží - Florenc. Natáčet se bude do sobotní osmé hodiny ranní a ze soboty na neděli od 22 do 8 hodin ráno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pražském metru se natáčí hollywoodský film o sovětském sériovém vrahovi Dítě číslo 44 | Zdroj: ČTK

Ve stanici Anděl pracuje filmový štáb hollywoodského režiséra Ridleyho Scotta. Tvůrce filmu Vetřelec, Gladiátor nebo Černý jestřáb sestřelen si pražské metro vybral pro natáčení nového snímku Dítě 44.

Produkce se zavázala, že dopravcům proplatí veškeré náklady. Jen za pronájem prostoru navíc zaplatí přes půl milionu korun.

„Produkce si od nás na dny natáčení objednala i historické vozy metra, náš personál, čtyři strojvedoucí v dobových uniformách a dozorový personál,“ říká mluvčí Aneta Řehková.

Dočasné přerušení provozu metra:
V noci z pátku na sobotu (23.–24. srpna) a ze soboty na neděli (24.–25. srpna) vždy od přibližně 22.00 hodin do 8.00 hodin přerušen provoz metra na lince B v úseku Smíchovské nádraží – Florenc.
Náhradní dopravu zajistí tramvajová linka XB jedoucí v trase Smíchovské nádraží – Anděl – Karlovo náměstí – Václavské náměstí (metro A Můstek) – Masarykovo nádraží (metro B Náměstí Republiky) – Florenc – Křižíkova – Invalidovna – Palmovka.
Stanice Anděl bude v sobotu 24. srpna 2013 a neděli 25. srpna 2013 uzavřena pro vstup i výstup vždy až do přibližně 10.00 hodin, soupravy jí budou pouze projíždět.

Klapka v pražském metru dnes v noci rozhodně nezazní poprvé. V uplynulých letech se tu natočila už řada filmů a hudebních klipů. Z těch tuzemských například Gympl, Venkovský učitel nebo Román pro ženy. Všechny filmové produkce ale zatím natáčely pouze přes noc. Štáb Ridleyho Scotta je tak historicky prvním, kvůli kterému Praha omezila provoz metra.

Cestující ale z uzavírky metra příliš nadšení nejsou.

„Zrovna v pátek, to asi není ideální čas. To se metro hodně používá. Pro cestu z práce budu muset vymyslet jiný způsob dopravy,“ říká jeden z nich. „Teď na to zrovna koukám, dneska mi to nevadí, ale zítra mám jet asi po pěti letech metrem, takže mě to trošinku zarazilo, co se to zase děje,“ říká další.

Dopravní podnik upravil podmínky tak, aby vyhověl jak filmařům, tak většině cestujících.

„Produkce nás původně žádala o natáčení i na lince C, nechtěli jsme však cestující tolik zatěžovat, a proto byla zvolena jen trasa B a předposlední prázdninový víkend, kdy je v Praze nejméně lidí,“ dodala Řehková.

V metru se natáčí film Dítě 44. Dramatizaci thrilleru ze stalinského Ruska zpracoval i Český rozhlas

Číst článek

Michaela Vydrová, Jana Kovandová, Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme