Pražské neziskovky by mohly snadněji dosáhnout na peníze ze sociálních grantů

Pražské neziskovky, které se starají o seniory, bezdomovce nebo nemocné, by mohly snadněji získávat peníze z grantů. Slibuje to nový plán rozvoje sociálních služeb, který schválili pražští radní. Hlavní město se ho bude držet v následujících dvou letech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nouzové ubytování pro bezdomovce na lodi Hermes | Foto: Tomáš Adamec

Podle radního Ivana Kabického z ODS plán vychází z průzkumů potřeb Pražanů v oblasti sociálních a zdravotnických potřeb i protidrogové prevence a měl by kvalitu těchto služeb zlepšit.

„Plán analyzuje sféry všech poskytovatelů a sděluje, kudy chce hlavní město Praha spolu s ostatními poskytovateli rozvíjet sociální služby – ať je to problematika bezdomovectví, chráněného bydlení nebo azylových domů,“ vysvětluje radní.

Praha letos na granty pro sociální služby věnuje 125 milionů. Celkově pak město do sociální oblasti investuje přes miliardu korun.

„Už v letošním roce Praha posílila o 25 milionů grantová schémata v sociálních službách. Vytvořili jsme také tým odborníků, kteří připravují základní myšlenku ministerstva práce a sociálních věcí, kdy kraje budou rozdělovat tyto prostředky státního rozpočtu přímo,“ říká Kabický.

Evelyna Kulíšková, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme