Pražské Smetanovo nábřeží se o sobotách promění v pěší zónu

Pražské Smetanovo nábřeží se každou sobotu od půlky května do konce června zkušebně promění v kavárenskou promenádu. Dnes o tom rozhodli pražští radní, kteří tak schválili projekt občanského sdružení Auto*Mat.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad (ilustační foto)

Pražský hrad (ilustační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Po frekventované komunikaci v centru města budou jedenkrát týdně projíždět pouze tramvaje. Jak dodává radní Aleksandra Udženija z ODS, díky tomu se Smetanovo nábřeží na jeden den stane kulturní scénou.

„My máme zhruba návrh od občanského sdružení Auto*Mat. Když to řeknu jako příklad, jsou to třeba akce Sobota s filmem a fotografii, Artsobota na Smetanově nábřeží, Víkend literatury, Víkend kulinářství a tak dále. Těch nápadů je mnoho a teď to začneme přesně připravovat společně s útvarem rozvoje hlavního města Prahy a právě s občanským sdružením Auto*Mat.“

Zklidnění Smetanova nábřeží dlouhodobě prosazují pražská občanská sdružení i podniky a instituce, které v této oblasti sídlí. Například Národní divadlo, Divadlo Na Zábradlí nebo Univerzita Karlova.

Přechodná pěší zóna s restauračními zahrádkami by podle nich tuto část centra města oživila. Zároveň by pomohla odlehčit turistický nápor z Karlovy ulice.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme