Pražské Smetanovo nábřeží se o sobotách promění v pěší zónu

Pražské Smetanovo nábřeží se každou sobotu od půlky května do konce června zkušebně promění v kavárenskou promenádu. Dnes o tom rozhodli pražští radní, kteří tak schválili projekt občanského sdružení Auto*Mat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad (ilustační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Po frekventované komunikaci v centru města budou jedenkrát týdně projíždět pouze tramvaje. Jak dodává radní Aleksandra Udženija z ODS, díky tomu se Smetanovo nábřeží na jeden den stane kulturní scénou.

„My máme zhruba návrh od občanského sdružení Auto*Mat. Když to řeknu jako příklad, jsou to třeba akce Sobota s filmem a fotografii, Artsobota na Smetanově nábřeží, Víkend literatury, Víkend kulinářství a tak dále. Těch nápadů je mnoho a teď to začneme přesně připravovat společně s útvarem rozvoje hlavního města Prahy a právě s občanským sdružením Auto*Mat.“

Zklidnění Smetanova nábřeží dlouhodobě prosazují pražská občanská sdružení i podniky a instituce, které v této oblasti sídlí. Například Národní divadlo, Divadlo Na Zábradlí nebo Univerzita Karlova.

Přechodná pěší zóna s restauračními zahrádkami by podle nich tuto část centra města oživila. Zároveň by pomohla odlehčit turistický nápor z Karlovy ulice.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme