Pražské Trojmezí zůstane zelené. Radní zastavili změnu územního plánu

Dvě významné změny územního plánu Prahy se neuskuteční, zastavila je rada hlavního města. Jde o částečnou zástavbu rozsáhlé přírodní lokality mezi Spořilovem, Hostivaří a Jižním Městem, takzvané Trojmezí. Jeho součástí je přírodní park a meandry Botiče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát hlavního města Praha | Foto: Tomáš Adamec

Změna územního plánu původně počítala s tím, že by v lokalitě vyrostly i obytné domy. Radní pro územní plán Josef Nosek potvrdil, že tato změna se realizovat nebude:

„Nejmediálněji známá změna je Trojmezí, která na základě záporného stanoviska dotčeného orgánu, to je odbor životního prostředí, v podstatě tímto krokem končí. Ještě to proběhne zastupitelstvem a pokud zastupitelstvo vysloví souhlas, tak tato změna končí definitivně.“

Další změna, kterou radní smetli se stolu, je bytová výstavba v Pitkovicíc na okraji Prahy. Zelenou naopak dostaly plány na vybudování silničních tunelů od Muzea až k Nuselskému mostu a komplexní řešení ostrova Štvanice.

Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme