Pražskou vládu dělí hlasování o hazardu. ANO a ČSSD porušily dohody, tvrdí Trojkoalice

Pražské Trojkoalici (SZ, KDU-ČSL a STAN) se nelíbí postup hnutí ANO a ČSSD při včerejším hlasování o regulaci hazardu v Praze. Podle ní porušily partnerské strany koaliční smlouvu. Trojkoalice proto oznámila, že s partnery vyvolala takzvané dohodovací řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výherní automaty maskují v brněnské herně maskují pod hlavičkou občanského sdružení | Foto: Tomáš Jelen | Zdroj: Český rozhlas

Trojkoalici vadí, že ANO a ČSSD včera na jednání zastupitelstva k vyhlášce o hazardu podpořily návrh na přerušení jednání.

„Tisk k regulaci hazardu byl řádně projednán, Radou HMP prošel jednomyslně a Trojkoalice odmítá odkládat zpřísnění regulace hazardu byť o týden,“ uvedla Trojkoalice ve svém prohlášení.

Podle návrhu koalice měl být snížen počet heren v hlavním městě z 313 na 179. Materiál již v uplynulých týdnech schválili pražští radní.

Po včerejší asi šestihodinové debatě ale nakonec zastupitelé schválili návrh opozice, aby bylo projednávání přerušeno a přeloženo na září. Opozice materiál kritizovala jako nedodělaný.

Pro odložení hlasovali všichni přítomní zastupitelé s výjimkou zástupců Trojkoalice, podle níž ostatní strany podlehly „hazardní lobby“.

„Koaliční smlouva říká jasně, že tato koalice zavede nulovou toleranci hazardu, “ uvedla Trojkoalice s tím, že již primátorkou na včerejší jednání předložený tisk byl pro ni „těžkým, ale koaličním kompromisem, který nebyl nulovou tolerancí, ale krokem k ní“.

Koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice vládne v Praze od loňských komunálních voleb. V 65členném zastupitelstvu má těsnou většinu 33 hlasů. Již po volbách se mezi stranami odehrálo dohodovací řízení kvůli setrvání Matěje Stropnického (SZ/Trojkoalice) ve funkci, v lednu totiž nehlasoval s koalicí o záměru tendru na svoz odpadu. Jasné řešení z řízení dodnes nebylo zveřejněno.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme