Pražský dopravní podnik si sám opravil část vadných podvozků metra

Pražský dopravní podnik řeší, co s vozy metra, které mají praskliny na podvozcích. Zatímco odpovědnost si přehazují výrobci Siemens a Bombardier, dopravní podnik se rozhodl pro opravu vlastními silami. Opětovný provoz spravených vozů ještě musí schválit Drážní úřad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanice metra Letňany | Foto: Tomáš Adamec

Praskliny na podvozcích se objevují od září u vozů, které jezdí na trase C. Aktuálně je kvůli tomu odstaveno celkem 56 vozů, které tvoří 6 souprav. Praskliny přibývají průběžně, takže je možné, že kvůli vyřazení dalších souprav se bude muset provoz metra částečně omezit.

Na trase C by se prodloužily intervaly a metro by nejezdilo tak často jako doposud. Dopravní podnik proto nechce čekat na výsledek přetahované mezi výrobci a podvozky opravuje sám.

Pokud získá povolení od Drážního úřadu, mohly by se spravené soupravy vrátit do provozu v polovině února.

Zatím není jasné, kdo za problém může. Dopravní podnik požaduje rychlé řešení po dodavateli vozů, tedy firmě Siemens. Výrobcem podvozků je ovšem firma Bombardier. Ta vinu svaluje na špatný technický servis, který měl na starosti Siemens.

Jan Herget, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme