Pražský dopravní podnik zkontroloval deset tramvají 14T, závadu měly všechny

Pražský dopravní podnik zatím zkontroloval deset souprav tramvají typu 14T, závadu přitom našel na každé z nich. Právě kvůli prasklinám v podvozku nechal podnik všech 59 vozů tohoto typu začátkem srpna odstavit. Teď musí všechny projít bezpečnostními zkouškami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvaj (ilustr. foto) | Foto: Prokop Havel | Zdroj: Český rozhlas

„Nyní probíhají pouze prohlídky konstrukčních prvků, zatím nebyla realizována žádná oprava. Samotné prohlídky jsou poměrně časově náročné, nicméně předpokládáme, že první opravy tramvají by mohly být zahájeny v průběhu září,“ řekl Českému rozhlasu mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl.

Kolik budou opravy tramvají 14T stát, zatím dopravní podnik neví. Cena se bude odvíjet podle počtu a rozsahu zjištěných závad. Výpadek vozů by ale cestující nijak pocítit neměli.

„Tramvaje 14T nahradíme nadbytečnými tramvajemi typu T3SU. Nízkopodlažnost budeme postupně doplňovat tak, jak nám budou přicházet nové tramvaje typu 15T. Až šest tramvají jsme schopni uvést do provozu v průběhu září, čili doprava bude bezproblémově zajištěná,“ dodal Štábl.

Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme