Pražský hrad otevřel vánoční trhy. Vstup do areálu hlídají ozbrojenci

Na Pražském hradě začaly vánoční trhy. Stánky se na Náměstí Sv. Jiří a ve Stájovém dvoře objevily letos poprvé. Kvůli nedávným teroristickým útokům ve Francii jsou ale trhy více hlídané.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstup do areálu Pražského hradu hlídají i vojáci | Zdroj: ČTK

Nejen vánoční trhy s kulisou katedrály sv. Víta, ale celkově návštěvu předvánočně vyzdobeného areálu Pražského hradu si dnes nenechaly už dopoledne ujít stovky návštěvníků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Adventní trhy jsou letos i na Pražském hradě. Platí tam ale zvýšené bezpečnostní opatření. Na místo vyrazila také redaktorka Veronika Neprašová

Přísnější bezpečností opatření ale patrná jsou. Nejvíce u vstupu do areálu od Prašného mostu, který kromě policistů střeží i několik vojáků se samopaly.

„Nejen na základě těch útoků jsme zvýšili počet lidí, kteří na to budou dohlížet. Bezpečnost bude zvýšena,“ potvrdila za organizátory Aneta Hoffmannová.

Neoprávněnému vjezdu aut do areálu Pražského hradu pak brání mobilní překážky na silnici. Přímo na hradních nádvořích ale návštěvníci na ozbrojence v uniformě narazí spíše sporadicky.

Podle mluvčího Správy Pražského hradu Davida Šebka bude ostraha trhů stejná jako dohled na všech exponovaných místech v hlavním městě. Vánoční trhy na Pražském hradě potrvají do 3. ledna.

ČRo, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme