Pražský konopný veletr zajímal policii. Zbytečně

Ochutnat jídlo z konopí nebo třeba vyzkoušet konopné oblečení mohou návštěvníci prvního mezinárodního konopného veletrhu v Praze. V Karlíně vystavují a prodávají desítky výrobců, kteří při svých výrobních procesech využívají technické konopí. A jsou i pod dohledem policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Konopí seté | Foto: Missouri State University

Přestože je technické konopí neškodné, policie byla na nohou už před začátkem veletrhu. Prostory Thámových hal v Praze 8 pečlivě prohledala.

„Přišli si prohlédnout halu, stánky, neshledali tady nic závadného. Proběhlo to naprosto v klidu, nevzniknul žádný problém,“ řekl ředitel akce Cannabizz 2010 Jiří Tomaško, podle kterého veletrh uspořádali proto, aby do Česka přilákali více producentů ze zahraničí.

Kromě prohlídky veletržních prostor si policie také odnesla vzorek konopí, se kterým přijel pan Jindřich Bayer z Olomouce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Květy Moravcové z Konopného veletrhu.mp3

„Tohle nám roste na poli. Kolik je v tom THC nevíme, koupili jsme řádně osivo a dali jej do země,“ říká Bayer.

Právě obsah látky THC je klíčový, pokud by ji tam policie našla, hrozilo by panu Bayerovi několikaleté vězení. THC má totiž psychotropní účinky a právě kvůli ní je v Česku konzumace marihuany v podstatě mimo zákon.

Policie monitoruje první mezinárodní konopný veletrh až do neděle, kdy končí. Své lidi má v terénu v civilu - sledují, jestli někdo neprodává drogy nebo nekouří marihuanu.

Návštěvníci ale přišli na veletrh s úplně jiným cílem. Shánějí zde léky a mastičky z technického konopí. To může pomoci například pacientům s Parkinsonovou nebo Alzheimerovou chorobou.

Kromě mastí, jídel nebo alkoholu s obsahem konopí jsou na veletrhu k vidění také nejrůznější zavlažovací systémy nebo inhalátory, které se podle výrobců dají samozřejmě použít i na jiné rostliny, než jen na konopí.

Květa Moravcová, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme