Pražský magistrát nechal zavřít Nové zámecké schody, jsou v havarijním stavu

Nové zámecké schody vedoucí na Pražský hrad jsou v havarijním stavu. Magistrát je proto nechal zavřít. Turisti tak musejí chodit Nerudovou ulicí, nebo přes Petřín.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bikeři si vyzkoušeli několikrát sjet nejatraktivnější úsek trati - Nové zámecké schody, ještě mimo závod | Foto: Jakub Kanta | Zdroj: Český rozhlas

Směrem od Hradčanského náměstí schody přehrazuje policejní páska a hlídka městské policie dohlíží na to, aby na schody nikdo nechodil. Ve směru z Thunovské ulice městský strážník turistům vysvětluje, že mají jít ulicí Nerudovou.

Celá řada lidí, kteří dnes vyrazili na procházku přes Pražský hrad, tak musí měnit svou obvyklou trasu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zda a jak Pražanům i turistům komplikuje život uzavření Nových zámeckých schodů, zjišťoval reportér Petr Medek

Podle Prahy 1 je poškozená celá jižní opěrná zeď zámeckých schodů. Kvádr pilíře opěrné zdi u paty na začátku schodiště, při vyústění do Thunovské ulice, je odlomený a pilíř je poškozený.

Zámecké schody vznikly v místě staré a příkré vozové cesty, která je písemně doložená už ze 13. století. Jejich současná podoba pochází asi z poloviny 17. století.

Naposledy se dočkaly rekonstrukce v 70. letech minulého století.

Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme