Pražský magistrát žádá aspoň 200 dnů na úpravu svých stavebních předpisů

Praha se dál pře s ministerstvem pro místní rozvoj kvůli stavebním předpisům. Magistrát teď žádá lhůtu aspoň minimálně 200 dnů, aby do norem zapracoval připomínky resortu. Podle mluvčí pražské radnice Petry Hrubé se tak hlavní město dál řídí svými předpisy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát hl. města Prahy | Foto: Filip Jandourek

„Vzhledem k tomu, že jsme do dnešního dne neobdrželi výzvu z MMR o pozastavení pražských stavebních předpisů, taa pražské stavební předpisy nebo toto nařízení i nadále platí,“ upřesnila Hrubá.

Ministerstvo pro místní rozvoj o předpisech rozhodne v přiměřené lhůtě. Konkrétní datum ale neuvádí.

Stavební předpisy, které jsou prováděcím předpisem ke stavebnímu zákonu, schválila v létě minulá rada města pod vedením tehdejšího primátora Tomáše Hudečka. Ještě předtím, než v říjnu vešly v platnost, vzbudily bouřlivou debatu.

Billboardová lobby kvůli nim vyvolala silnou mediální kampaň. Nesouhlasila totiž s regulací reklamy, kterou předpisy přinášejí. Ministerstvo následně přišlo s připomínkami a vyžádalo si od Prahy úpravu předpisů.

ČTK, David Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme