Pražský registr řidičů a vozidel se přestěhoval z centra města na Vyšehrad

Pražský registr řidičů a vozidel sídlí ode dneška na Vyšehradě. Do většího a modernějšího zázemí, které patří Kongresovému centru, se přestěhoval ze Škodova paláce v Jungmannově ulici. Řidiči nově najdou v jediné budově všechny odbory dopravně správních agend.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze | Foto: Filip Jandourek

Kongresové centrum investovalo do úprav 30 milionů korun. Chodby a místnosti jsou zcela nové, k dispozici je více míst k sezení.

Zvýšil se také počet přepážek. Namísto původních 21 jich řidiči v Business Centre Vyšehrad najdou hned 37. Čekací doba by tak neměla přesáhnout 15 minut. Podle ředitele dopravně správní agendy Josefa Mihalíka to ale není jediná výhoda.

„Byli jsme v centru města, nebylo tam kde zaparkovat. Tady je k dispozici tisíc míst na parkování, půlhodina je zdarma,“ upozorňuje.

Registr řidičů a vozidel nově sídlí v budově Business Centre na Vyšehradě, přímo v ulici Na Pankráci. Otevřený je od pondělí do čtvrtka od 7 do 19 hodin, v pátek končí provoz už v 11 hodin. Podrobnosti najdou lidé na stránkách hlavního města.

„Pokud to nebude stačit, tak se ta doba prodlouží. Takže lidé, kteří sem přijedou, by v podstatě neměli platit,“ dodává Mihalík.

Přestěhování registrů navíc podle ředitele uleví i centru města, protože v něm ubude až 2000 lidí ročně.

Poté, co ministerstvo dopravy zavedlo nový systém evidence řidičů, musela Praha nabrat nové úředníky. Počet zaměstnanců se zvýšil zhruba o jednu stovku. Bylo nutné vybudovat také nové přepážky, ve Škodově paláci na ně ale nebylo místo.

Další důvod stěhování byl ten, že dříve nebyla pohromadě všechna oddělení – přestupky museli řidiči vyřizovat v Korunní ulici. Na Vyšehradě je teď všechno v jedné budově.


Zvětšit mapu

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme