Pražský vánoční strom nakrmí slony a papoušky v zoologické zahradě

Ze Staroměstského náměstí v Praze dnes zmizí odstrojený vánoční strom. Neskončí ale v kontejneru. Půjde do pražské zoo, kde poslouží slonům, zubrům nebo papouškům ara. Na to, jak zvířata téměř třicetimetrový smrk využijí, se můžete do Tróji přijít podívat už tento čtvrtek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sloni se přetahují o nepoužité vánoční stromky | Foto: Jana Myslivečková | Zdroj: Český rozhlas

„Zvířata ho využijí jednak tak, že si na něm pochutnají, ty měkčí dřevité části i samozřejmě kůru jsou některá z nich schopná sníst. O mohutnější části kmenu se postarají štěpkovací stroje a vlastně z nich vytvoří podestýlkový materiál,“ upřesnil mluvčí zoologické zahrady Michal Šťastný.

Strom, který zoo dostane po kouskách, nemíří do Troje poprvé. „Na zbytcích tohoto vánočního stromu si pochutnají některá zvířata. Například zubři, losi severské, jeleni wapity a asi nejzajímavějšími zvířaty, kteří bude mít radost z vánočního stromu, jsou bezpochyby sloni,“ potvrdil zoologický náměstek Jaroslav Šimek.

Dodal, že vánoční strom je skutečně jen na zpestření. „A kdyby tuto stravu získávala v dlouhodobém horizontu, tak se to asi přejí, jako řada jiných laskomin,“ uzavřel zoologický náměstek.

Klára Bílá, ak, Anna Zunová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme