Pražský Žižkov a Masarykovo nádraží čeká velká proměna

Pražští zastupitelé by do několika týdnů měli říct, jak se změní některé ze strategických lokalit poblíž centra hlavního města. Na nejbližším zastupitelstvu během jara chtějí odhlasovat, jak budou využity například některé ze stávajících brownfieldů. Jedná se o plně nevyužívaná místa nákladových nádraží.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masarykovo nádraží v Praze

Masarykovo nádraží v Praze | Foto: Marián Vojtek

„Já si myslím, že by v případě Masaryčky měla vzniknout naprosto normální městská zástavba. Je tam navržen velmi velkorysý bulvár propojující Prahu 1 a Prahu 8 s velkým množstvím zeleně a volnočasovými aktivitami, tedy s tím, co převážně v Praze 1 chybí,“ popsal Českému rozhlasu proměnu Masarykova nádraží pražský radní pro územní rozvoj Martin Langmajer.

Proměnu těchto území chce pražský magistrát schvalovat přednostně jako velké developerské projekty. Je také pravděpodobné, že se o proměně tak významných lokalit poblíž centra Prahy rozhodne dříve, než bude schválen nový územní plán celé Prahy. Záležet ale bude na tom, jak se na přestavbě Masarykova nádraží nebo Žižkova dohodnou jednotlivé městské části s developery.

Michaela Vetešková, Petra Benešová, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme