Pražští chodci mají svůj portál. Upozorní na nebezpečné úseky

Pražští chodci mají ode dneška kam směřovat své připomínky. Mohou je psát na internetový portál Chodci sobě. Ten je určený k ohlašování podnětů chodců, které budou následně zasílány jednotlivým samosprávám městských částí. Portál provozuje občanské sdružení Pražské matky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přechod pro chodce (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka PhotoRack

„Obyvatelé nebo návštěvníci Prahy mohou na internetový portál umísťovat informace o problematických místech, se kterými se jako chodci setkávají. Veškeré podněty se přehledně zobrazují na mapě, každý si tak může prohlédnout lokalitu, která ho zajímá. Problémy se dají filtrovat podle kategorií i jednotlivých městských částí,“ říká Petra Lukešová ze sdružení Pražské matky, která projekt Chodci sobě koordinuje.

Lidé se také mohou přihlásit k odebírání novinek o podnětech. Pokud se jim místo také nelíbí, mohou přidat svůj hlas.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tématu mluvila na Rádiu Česko Petra Lukešová ze sdružení Pražské matky, která projekt Chodci sobě koordinuje

Podnět je poté odeslán dohodnuté kontaktní osobě na příslušné městské části, která si podle ohlasů může udělat obrázek o tom, která místa jsou nejkritičtější.

„Lidé mají nejčastěji problémy s parkováním na přechodech, u přechodů, se špatně seřízenou světelnou signalizací, kdy musí dlouho čekat na zelenou a poté je ta zelená tak krátká, že nestihnou ani přejít. Problémy jsou i s vysokou rychlostí aut, s bariérami, s chybějícími chodníky, nerovnostmi, případně i s nepříjemnými místy, s podchody, nebo s chybějící zelení,“ uvádí Lukešová.

pir, Magdaléna Trusinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme