Pražští kriminalisté odhalili gang, který se zaměřoval na krádeže škodovek

Pražským kriminalistům se podařilo rozkrýt jeden z nejrozsáhlejších případů krádeží aut za posledních několik let. Organizovaný gang působil v Praze dva roky, za tu dobu údajně ukradl přes 100 škodovek. Vozy prý pachatelé odváželi do průmyslových zón a Středočeského kraje, kde je následně rozebrali na díly. Vyšetřovatelé na případu pracovali od února, po půl roce vtrhli do domu prvního podezřelého.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kriminalisté odhalili organizovanou skupinu, která v Praze údajně ukradla přes sto aut | Foto: Policie ČR

Do domu na okraji Prahy zamířili policisté ráno 12. srpna bez nejmenších pochybností. Gang vystopovali podle kradené Škody Octavie.

„Byli zadrženi čtyři pachatelé, ti nejdůležitější včetně organizátora. Zadržela je zásahová jednotka Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy,“ říká vedoucí zásahu Marek Červenka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kriminalisté odhalili organizovanou skupinu, která v Praze údajně ukradla přes sto aut

Po zatčení následovaly výslechy a nové stopy vedly k dalším členům údajného gangu. Hlavní vyšetřovatel, který chtěl zůstat v anonymitě, zjistil, že organizovaná skupina má na svědomí přes 100 ukradených aut, hlavně na území Prahy 4 a Prahy 10.

„Vozidla kradli, dá se říci, profesionálním způsobem, kdy měli jasně rozvržené role. Byli většinou dva. Ti jeli ve vozidle, které měli určené na krádeže, na samotnou krádež. Vozidlo odcizili a následně odvezli z místa,“ přibližuje kriminalista.

Podezřelí se podle policie zaměřovali zejména na Škody Octavie a vozidla měli dopředu vytipovaná. Roli hrála barva, síla motoru i vybavení. Výjimkou prý nebylo, že auto zcizili už za 40 vteřin.

Škoda asi 30 milionů korun

„Krádeže probíhaly jak v obchodních domech, tak na ulici, tak při společenských akcích jako koncerty,“ dodává vyšetřovatel.

Podle policejních dokumentů odváželi zloději auta do průmyslových zón a Středočeského kraje, kde je následně rozebrali na díly. Komu je dále prodávali, se policisté snaží zjistit.

Kriminalisté odhalili organizovanou skupinu, která v Praze údajně ukradla přes sto aut | Foto: Policie ČR

„Případ je dále v šetření, ale obecně se dá říci, že tyto díly potom, co se zlegalizují, odstraní se z nich identifikační markanty, končí na černém trhu, na vrakovištích, na internetu a tak dále,“ upozorňuje Červenka.

Kriminalisté odhadují, že gang způsobil škodu v hodnotě 30 milionů korun, čísla ale ještě nejsou konečná. Při domovních prohlídkách policisté našli kromě autodílů i drogy a střelnou zbraň. Podezřelým hrozí až osm let vězení.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme