Pražští radní odsouhlasili revitalizaci Rohanského ostrova

Radní hlavního města odsouhlasili plán na urbanistický rozvoj Rohanského ostrova. Primátor může s developerem podepsat smlouvu a revitalizace rozvojového území tak může začít. Magistrát už před dvěma lety vybral Konsorium Rohan, které za projekt zaplatí miliardu a 700 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát hlavního města Praha | Foto: Tomáš Adamec

Téměř rok ale trvalo než se radní s Konsorciem Rohan domluvili na dopradcování projektu. Podle radního za ODS Martina Langmajera byly nejvýznamnější připomínky k dopravě a chybějící infrastruktuře z pohledu školství.

„Chtěli jsme, aby vzniklo nové městské centrum, a to podle projektu také vznikne. Nechtěli jsme, aby vzniklo uprostřed města satelitní městečko, kde budou pouze komerční prostory a prostory pro bydlení,“ vysvětlil zdržení radní.

Projekt Rohanský ostrov má přijít na 15 miliard a revitalizace ostrova potrvá 15let. Z důvodů krize ovšem bude projekt rozfázovaný. Sekyra Group má nejprve postavit 2 komplexy bytů a kanceláří.

Lenka Rafaelová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme