Pražští taxikáři chtějí 1. září opět zablokovat magistrálu

Někteří pražští taxikáři 1. září zablokují magistrálu a budou stávkovat. Asociace koncesionářů v taxislužbě na svých stránkách oznámila, že bude protestovat proti zavedení elektronické evidence tržbě a za odvolání primátorky Prahy Adriany Krnáčové z hnutí ANO. Protestní jízda ze Strahova do centra vyjede příští úterý ve 13 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi - doprava v Praze. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

V taxislužbách, které Český rozhlas náhodně oslovil, zatím o stávce neví a dispečeři tvrdí, že 1. září budou fungovat normálně.

Počet stávkující zatím nezná ani mluvčí Asociace koncesionářů v taxislužbě Daniel Tarljovský. Odhadovat nechce ani to, kdy stávka skončí.

„Může trvat hodinu, může trvat týden. Jsou tam nějaké body, jejichž splněním by se stávka určitě dala ukončit,“ řekl Tarljovský.

Primátorce Krnáčové taxikáři vyčítají, že neřeší problémy taxislužeb. Mluvčí magistrátu Vladimír Řepka ale tvrdí, že město nabídlo asociaci taxikářů, aby se podílela na tvorbě nových pravidel. "Teď je opět škoda, že si asociace bere Pražany jako rukojmí,“ uvedl Řepka.

Pokud ke stávce skutečně dojde, Praha podle něj s největší pravděpodobností posílí městskou hromadnou dopravu.

Taxikáři se chtějí sejít i s ministrem financí Andrejem Babišem z hnutí ANO, schůzka je naplánovaná právě na 1. září.

Naposledy taxikáři protestovali na začátku července, a to proti novým zkouškám, které chce magistrát zavést. Tehdy Prahou projely stovky aut v průvodu a způsobily tím problémy v dopravě.

Následovala schůzka s primátorkou Krnáčovou, po níž bylo oznámeno, že plánované přezkoušení taxikářů z místopisu, základů práva nebo jazyků nebude plošné. Zkoušky by měli absolvovat jen ti, kteří spáchali přestupek nebo jiný správní delikt.

Taxikáři tehdy další protestní akce odvolali.

mta, Martin Karlík, Jan Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme