Pražští taxikáři hrozí další blokádou, magistrát to považuje za vydírání

Pražstí taxikáři znovu pohrozili zablokováním dopravy v hlavním městě. Vadí jim přísnější pravidla, která pro ně chystá magistrát v nové vyhlášce. Pokud se Asociace koncesionářů v taxislužbě nedomluví s magistrátem na pondělní schůzce, ochromí protesty taxikářů provoz už ve středu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi si v Bratislavě raději objednávejte telefonicky | Foto: Tomáš Adamec

„Chceme, aby magistrát s námi spolupracoval na postupu a přípravě změn vyhlášek týkajících se taxislužby. Pokud s magistrátem najdeme dialog a bude s námi spolupracovat a bude ochoten s námi jednat o připravovaných změnách, tak Prahu nikdo blokovat nebude,“ říká mluvčí Asociace koncesionářů v taxislužbě Daniel Tarljovski.

V opačném případě se budou protesty ve středu opakovat. Pokud to bude nutné, budou následovat každý další den.

„Vyhrožování blokádou Prahy není argument. To je vydírání. Je potřeba si uvědomit, že bychom mohli zvážit i další právní kroky. Cílem schůzky je, a předpokládáme, že je to i cílem asociace, aby taxislužba v Praze byla kvalitní,“ upozorňuje mluvčí pražského magistrátu Vladimír Řepka.

Nesouhlas se zavedením novinek dali taxikáři najevo v úterý tento týden, když zastavili provoz na pražské magistrále.

Tříkrát a dost

Mezi opatření, která by magistrát rád zavedl, patří třeba přísnější pravidla pro parkování ve vyhrazených modrých zónách nebo zákaz kouření v době, kdy nevezou zákazníka. Všechny taxikáře by také čekalo přezkoušení z místopisu bez atlasu ulic, test ze základů práva nebo ověření znalosti cizího jazyka. Ti, kterým by se nepodařilo projít testem ani na třetí pokus, by už nesměli vykonávat činnost na území hlavního města Prahy.

Podle primátorky Adriany Krnáčové z hnutí ANO mají nová pravidla zlepšit celkový obraz taxikářů v Praze.

Na území hlavního města je podle informací magistrátu evidováno téměř 4000 vozidel taxislužby. Ve skutečnosti jich ale po Praze jezdí víc. Počet takzvaných problematických řidičů městská policie i magistrát odhadují na několik desítek.

Jan Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme