Pražští taxikáři se s magistrátem znovu nedohodli na zvýšení cen za kilometr

Pražští taxikáři se se zástupci magistrátu na zvýšení ceny za kilometr znovu nedohodli. Dnešní jednání tak skončilo bez zásadního výsledku, obě strany jsou s ním však spokojené.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi si v Bratislavě raději objednávejte telefonicky

Taxi si v Bratislavě raději objednávejte telefonicky | Foto: Tomáš Adamec

Místo o stanovení nových minimálních cen se debatovalo o nastavení standardů. Ty by měly řidičům taxi nařídit, kde mají mít umístěné ceníky, ale třeba i to, jak mají jezdit oblečení. Řidiči tak například nebudou smět jezdit v tílku a kraťasech.

Primátorka Adriana Krnáčová z hnutí ANO to považuje za důležité pro zlepšení pověsti pražských taxikářů.

S dnešním jednáním jsou obě strany spokojené. Zástupci Asociace koncesionářů v taxislužbě řekli, že pokud budou jednání pokračovat v tomto duchu, žádný další protest v podobě blokády ulic městu nehrozí.

V Praze je podle údajů magistrátu asi 2000 aktivních provozovatelů taxislužeb, přes 4600 evidovaných vozidel a téměř 5500 řidičů taxi.

Zdeněk Vesecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme