Pražští záchranáři stále nenašli jednoho ze sražených z Mánesova mostu do Vltavy

Policejní vrtulník s termokamerou, desítky policistů a hasičů na břehu, na hladině i pod ní. Takové manévry Vltava zase tak často nepamatuje. Celé hodiny pátrali záchranáři včera večer po člověku, nebo možná lidech, kteří ve vodě skončili poté, co do nich na Mánesově mostě v Praze narazilo auto.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mánesův most | Foto: Lucie M.

„Stál jsem u zábradlí u Rudolfina, koukám se na řeku. Slyšel jsem ránu, jak auto narazilo do zábradlí. Viděl jsem, jak něco spadlo do řeky. V tu chvíli jsem nevěděl, jestli to bylo lidské tělo, nebo kus auta,“ popsal nehodu jeden z očitých svědků televizi Nova.

Asi čtyřicetiletou ženu záchranáři vylovili z řeky zhruba čtvrt kilometru dále po proudu u nemocnice Na Františku. Nejprve bez známek života, po několika minutách se jí ale podařilo přivolaným zdravotníkům oživit. Podle svědků ale skončil ve vodě minimálně ještě jeden člověk. Rozsáhlá pátrací akce proto pokračovala.

Přehrát

00:00 / 00:00

O pátrání u Mánesova mostu mluvil na Radiožurnálu velitel hasičského zásahu Antonín Šustr

Vodu pročesávali ze člunů potápěči, na suchu pak jejich kolegové od policie a hasičů prohledávali břehy. Ze vzduchu jim pomáhala helikoptéra s termovizí. Asi po dvou hodinách ale bylo jasné, že živého už v řece záchranáři nejspíš nikoho neobjeví. Pátrání bylo v půl dvanácté večer ukončeno. Znovu bude ale pokračovat dnes.

„Propátrali jsme oblast od Mánesova mostu k Hlávkovu mostu, zhruba dva kilometry vodního toku a šířka Vltavy je tam zhruba 100 až 150 metrů. Dnes se zaměříme na stejnou oblast a pokusíme se o průzkum i v další části Vltavy," řekl velitel hasičského zásahu Antonín Šustr.

Proč přejel sedmašedesátiletý řidič jedoucí od Klárova na levou stranu mostu a narazil do skupiny chodců, se zatím neví. I on totiž skončil s vážnými zraněními v nemocnici. Policie ho tam už sice podle slov mluvčího Tomáše Hulana navštívila, aby zdokumentovala a prošetřila celou událost. Vyjadřovat se k tomu ale zatím nemůže.

Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme