Pražští zastupitelé ruší všechny herny, povolena zůstane jen stovka kasin

Z Prahy zmizí všechny herny. Umožní to novela vyhlášky o hazardu, kterou dnes schválili zastupitelé hlavního města. V provozu tak v metropoli zůstane jen 101 podniků, které budou označené jako kasina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herna, videoterminál (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Jejich seznam novela vyhlášky omezující hazard v Praze přesně stanovuje. Nemělo by se tak stát, že se ze stávajících heren stanou kasina.

Zrušeno bude 212 heren. Zastupitelé rovněž odhlasovali kompletní zákaz hazardu včetně kasin v Praze 4.

Návrh předložený primátorkou Adrianou Krnáčovou z hnutí ANO původně počítal pouze s omezením počtu heren o necelou stovku na 215 provozoven. Zastupitelé její předlohu prostřednictvím pozměňovacích návrhů zásadně upravili.

Novela bude platit od 1. ledna příštího roku, poté už nebudou vydávány a prodlužovány hernám licence. Rušení provozoven má být postupné.

Schválení materiálu předcházela několikahodinová diskuse. Při ní zastupitelé nejen vznášeli protinávrhy, ale zároveň kritizovali primátorku Krnáčovou. Opoziční zastupitel Tomáš Jílek z TOP 09 řekl, že pokud nebude schválena jí předložená verze, měla by rezignovat. Předseda pražské ODS Filip Humplík pak její odvolání navrhl. Zastupitelé návrh neschválili.

Hazard začala Praha regulovat poprvé v roce 2008. Tehdejší vedení města rozhodlo o snížení počtu povolených hracích automatů z 8358 na 2724 kusů. To tehdy vedlo k nárůstu počtu takzvaných videoloterijních terminálů, které město zakázat nemohlo. Počet heren se snižoval i v následujících letech.

Jednání o koalici v Praze se komplikuje, ČSSD už dohodu s TOP 09 a ODS nechce

Číst článek

ČTK, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme