Pražští zastupitelé schválili rozpočet, na investice půjde 11 miliard

Praha má rozpočet na letošní rok, po čtrnáctihodinovém jednání ho schválilo zastupitelstvo. Město počítá s celkovými výdaji 56,3 miliardy korun a příjmy kolem 42 miliard, 11 miliard korun je určeno na investice, nejvíce na dopravu. Schodek pokryje příspěvek od státu. Rozpočet prošel o jeden koaliční hlas, platit začne od března. Od začátku roku metropole hospodařila v rozpočtovém provizoriu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražská magistrála-veřejný prostor 21. století | Foto: Filip Jandourek

„Na kapitálové investice máme 11,5 miliardy, což z původních 2,5 miliardy, které nám zanechala minulá rada, je velký úspěch,“ přiblížila primátorka Prahy Adriana Krnáčová z hnutí ANO.

„Současně jsme zvýšili příspěvek na městské části. V průběhu roku 2015 budeme ještě jednat o tom, jakým způsobem bychom zrovnoprávnili výpočet příspěvku na malé městské části,“ dodala.

Podle Aleksandry Udženije z opoziční ODS není schválený rozpočet vyrovnaný. Prý v něm příliš rostou běžné výdaje, které nejdou třeba do investic.

Před hlasováním o rozpočtu zastupitelé strávili téměř osm hodin diskuzí nad programovým prohlášením rady. V debatě o rozpočtu pak zaznělo 39 příspěvků a připomínek, k rozhodování se tak zastupitelé dostali až po šesti hodinách.

V loňském roce hospodařilo hlavní město s příjmy a výdaji téměř 50 miliard korun, na investice měla metropole něco málo přes 10 miliard.

Simona Bartošová, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme