Před 10 lety nestačily. Dnes by protipovodňové zábrany ochránily většinu Prahy

Pětisetletá voda už Prahu nezaskočí, říká deset let po ničivých povodních její vedení. V roce 2002 byla Praha připravená jen na stoletou vodu a teprve po povodních investovala do protipovodňových opatření čtyři miliardy korun.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobilní protipovodňové zábrany

Mobilní protipovodňové zábrany | Foto: Filip Jandourek

Ředitel Správy služeb hlavního města Josef Juránek je přesvědčený, že současná opatření by uchránila většinu metropole. Mobilní protipovodňové zábrany se skladují také v areálu v Dubči.

„Praha je připravená naprosto perfektně, kdyby se nedej bože tato situace opakovala. Co se týká mobilních prvků, které jsou tu uloženy, vidíte, že jsou ošetřovány, že se s nimi – což je důležité – pravidelně cvičí. V loňském roce velké cvičení Holešovice, v sobotu 11. srpna nás čeká cvičení Staré Město. Budeme pokračovat v nácviku,“ říká.

Přestože bylo protipovodňové opatření před deseti lety nedostatečné, zábrana nepustila vodu do centra města. Podle Petra Berana z magistrátního odboru bezpečnosti a krizového řízení to bylo rozhodující:

V Hrádku nad Nisou odhalí památník srpnových povodní z roku 2010

Číst článek

„Ta ochránila Staré Město, Josefov. Jsem přesvědčený, že kdyby to nebylo, tak tam Staré Město nestálo. Tam to bylo v zatáčce, proud by se tam narovnal. Praha je dnes na pětisetletou vodu chráněná.“

Lidé vzpomínají na největší povodně v Čechách a na Moravě. Začaly přesně před 10 lety

Číst článek

Alžběta Havlová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme