Před litoměřickým soudem se zapálil muž. S vážnými popáleninami leží ve Vinohradské nemocnici

Před litoměřickým soudem se v pátek v podvečer zapálil sedmapadesátiletý muž. Na schodech před budovou se nejdřív polil benzinem a ten pak zapálil. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí litoměřické policie Veronika Hyšplerová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vinohradská nemocnice, budovy | Foto: Eva Odstrčilová

„V současné době jsou policisté a kriminalisté na místě a zjišťuje se, proč vůbec k tomu došlo a jaké pohnutky ho k tomu vedly. Muž byl následně rychlou leteckou záchrannou službou převezen do Vinohradské nemocnice,“ uvedla.

K události došlo krátce před 18. hodinou. Muž ze Štětí si na schodech před soudem svlékl bundu, polil se benzinem a zapálil. Jeho zoufalý čin viděla ostraha na monitorech. Zasáhla a přivolala pomoc.

Zraněného muže pak záchranáři přepravili vrtulníkem do Vinohradské nemocnice. Utrpěl popáleniny na 90 procentech těla.

Co bylo motivem jeho činu i další okolnosti případu, vyšetřuje kriminální policie. V budově litoměřického soudu je také vazební cela bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Že by s ním mužův čin souvisel, ale policisté zatím nechtějí komentovat.

Miroslav Zimmer, Eva Presová, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme