Před obchodním domem v Plzni ležel ruční granát, policie evakuovala okolí

Obranný granát dnes ráno vyděsil obyvatele Plzně. Svědkyně ho našla před obchodním domem Centrum ve čtvrti Doubravka. Policie musela okolí místa nálezu evakuovat a odklonit veškerou dopravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní páska, policie, uzavírka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Nález podezřelého předmětu na schodech u obchodního centra oznámila policii před půl osmou žena, která v objektu uklízí.

Přivolaný policejní pyrotechnik z Teplic zjistil, že se nejedná o atrapu, ale o skutečný sovětský obranný granát typu F1. Munici zabezpečil, naložil do transportéru a odvezl k dalšímu zkoumání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ruční granát se našel ve čtvrti Doubravka v Plzni, Situace na místě sledovala reportérka Jana Kosová

Evakuace obchodního centra a blízkých domů se dotkla asi stovky lidí. Skončila kolem desáté hodiny, k normálu se vrací také doprava.

Vyšetřovatelé nyní budou zjišťovat, jak se granát na místo dostal. Budou porovnávat kamerové záznamy a vyslýchat svědky.

Plzeňská čtvrť Doubravka zažila evakuaci kvůli nebezpečné munici už minulý týden. Sovětskou raketu S5 přinesl do obchodu s loveckými potřebami zákazník. Z okolí prodejny muselo dočasně odejít na 500 lidí.


Zvětšit mapu

ČRo, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme