Přednost při zápisu do MŠ dostávají děti, které mají v místě trvalý pobyt

Začínají zápisy do mateřských škol. Ve většině školek předpokládají, že ani letos nevezmou všechny děti, které rodiče zapíší. Jde především o školky v centrech města a u velkých sídlišť. Přednost mají ty děti, které mají v místě trvalé bydliště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Křešice - mobilní mateřinka | Foto: Miroslav Zimmer

V mateřské škole 1. Máje v Kaplici je zápis dnes a zítra od 9 do 11h, ředitelka Miloslava Moravcová doufá, že vezmou všechny zapsané děti.

„Letos odchází třicet osm dětí do základních škol, takže sem zase přijmu třicet osm dětí. V Kaplici je hodně dětí, ale díky tomu, že se otevřela čtvrtá třída, myslím, že letos pokryju poptávku,“ věří Moravcová.

„Prvním kritériem je trvalý pobyt dítěte na území města Kaplice nebo spádových oblastí. Potom je dítě předškolního věku, děti s odkladem školní docházky, potom opakované přihlášky. Nemá to nic společného se zaměstnáním rodičů,“ dodala.

Zápisy do mateřských škol pokračují až do začátku dubna. Rodiče nesmí zapomenout na dokumenty, které jsou při zápisu povinné, a ještě před ním si je vyzvednout přímo ve školce.

Romana Kostohryzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme