Předvolební Speciál Radiožurnálu: nejdůležitější je dopravit signál do studia

Radiožurnál ve čtvrtek odpoledne vysílal z Kladna. Z tamního Divadélka jsme odvysílali další díl předvolebního Speciálu s Martinem Veselovským. I přes to, že Kladno leží jen několik minut cesty od Prahy, příprava vysílání byla stejná jako v jiných městech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volební Speciál Martina Veselovského v Kladně | Foto: Khalil Baalbaki

První kolegové, kteří připravují předvolební Speciál, dorazili do Kladna po 13. hodině. Nejdůležitější je dopravit signál do pražského studia. „To znamená natáhnout linky, aby nás posluchači vůbec slyšeli,“ říká dramaturgyně pořadu Irena Henclová. Druhou důležitou věcí jsou mikrofony a baterie v nich, aby hosté byli dobře slyšet.

Vysílání Radiožurnálu hostí kladenské Divadélko. Přípravy na pořad teď akorát dvakrát vyrušili školáci, kteří v místech, odkud vysíláme, obvykle trénují latinsko-americké tance. „ Jé, on nebude trénink?,“ ptali se překvapeně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do zákulisí vysílání předvolebního Speciálu v Kladně vás zavede reportér Pavel Pavlas

V 17 hodin už všichni seděli na svých místech a v Divadélku byly slyšet jen zprávy: „To byly zprávy a teď si poslechněte předvolební Speciál Martina Veselovského ze středních Čech. Tentokrát jej vysíláme z Kladna.“

A po znělce už rozhlasové posluchače i návštěvníky kladenské předvolební debaty přivítal moderátor Martin Veselovský.

Vysílání skončilo těsně před šestou hodinou večer. Zastavil jsem se u mistra zvuku Jana Tureckého, který balí kabely. „Mně se vždycky všechny kabely zamotají, jak to, že vám ne?“ zajímám se. „Tak to je dlouholetá praxe,“ zní odpověď.

Dnes práce na přenosu končí a auta odjíždějí do Prahy. V pondělí ale zase začne vše nanovo. Tentokrát kousek od Brna.

Metodika práce s výsledky předvolebních výzkumů v krajích

Číst článek

Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme