Překladiště aut v Nymburku zatím ČD Cargo stavět nebude

Nákladní společnost ČD Cargo odložila v Nymburku stavbu překladiště aut za stovky milionů korun. Hlavním klientem pro jeho využití se měla stát mladoboleslavská automobilka Škoda Auto, která ale zatím nové překladiště nepotřebuje. Našla prostory pro auta, čekající na transport, ve svém závodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lokomotiva ČD Cargo | Foto: Jiří Suchomel

„Do budoucna určitě počítáme i s externím logistickým areálem v souvislosti s tím, že do roku 2018 plánujeme prodávat minimálně jeden a půl milionu vozů ročně,“ říká mluvčí firmy Jozef Baláž.

Automobilka odklad stavby uvítala, nákladní společnost ČD Cargo pro ni byla vzhledem ke stále se měnícímu managementu nejistým partnerem. Naopak město Nymburk ale spokojeno není, překladiště by mu přineslo 200 nových pracovních míst.

„Letošní rok je pro nás přelomový, takže počkáme do začátku příštího roku, jak se ČD Cargo rozhodne. Věříme, že se rozhodně kladně a překladiště tam vznikne, už kvůli pracovním příležitostem,“ tvrdí nymburský starosta Miloš Petera z ČSSD.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na stavbu nového překladiště v Nymburku se vyptávala reportérka Jana Huzilová

Nové překladiště by podle něj mělo přinést i další výhody, jako je například posílení železnice mezi Boleslaví a Nymburkem.

Pokud ČD Cargo se stavbou překladiště do roka nezačne, bude Nymburk hledat jiné řešení, jak pozemek využít.

„Mezi železnicí a obchvatem máme velkou průmyslovou zónu, kterou průběžně nabízíme. Hledali bychom jiného investora, protože samozřejmě nechceme, aby toto území bylo ladem, nějaká výroba by asi byla nejlepší,“ vysvětluje Petera.

Nymburk je podle mluvčího mladoboleslavské automobilky Jozefa Baláže stále vhodným kandidátem na umístění nového překladiště, především z důvodu blízkosti k automobilce.

„Vypsali jsme výběrové řízení, oslovili jsme několik potenciálních partnerů a jednou z možných lokalit je i Nymburk, který je stále ve hře,“ uvádí Baláž.

Škoda Auto vyváží vozy do více než 100 zemí celého světa. Loni zvýšila prodej o 7 % na 939 200 aut.

ČD Cargo v minulém roce hospodařilo s dvoumiliardovou ztrátou, což výrazně ovlivnilo hospodářský výsledek Českých drah.

Jana Huzilová, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme