Premiér v demisi Rusnok podpořil na jihu Čech dostavbu D3 i vznik mezinárodního letiště

Premiér v demisi Jiří Rusnok dnes navštívil jižní Čechy. Nejdříve se zúčastnil pietního aktu k 65. výročí od úmrtí druhého československého prezidenta Edvarda Beneše v Sezimově Ústí. Dále se zajímal především o dopravní infrastrukturu na jihu Čech. Zdůraznil, že dostavba dálnice D3 závisí především na stavební a územní připravenosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér v demisi Jiří Rusnok diskutuje s jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou z ČSSD o dálnici D3 na dokončeném úseku dálnice u Soběslavi | Zdroj: ČTK

„Apeloval bych na místní orgány, myslím obce, města a samozřejmě krajské orgány, aby dělaly vše pro to, aby v trase dálnice byla maximální územní a stavební připravenost. Protože peníze podle mého názoru v tuto chvíli na to, aby se dálnice rychle dostavěla jsou a budou. Ale pokud nebudou stavebně připravené pozemky tak se budeme dočkávat zase nových frustrací s tím, že to nejde,“ uvedl premiér v demisi.

Jiří Rusnok se také seznámil s názorem podnikatelské veřejnosti na výstavbu mezinárodního letiště v Českých Budějovicích a tuto myšlenku podpořil.

„Nechceme, aby to bylo jen za krajské peníze. I proto jsme se zatím nepohnuli. Když se nám je podaří najít, tak je možné, že se nejen Jihočeši dočkají dříve letiště než třeba dálnice. Ale rozhodně mohu ubezpečit, že to vše bude rozhodně dříve, než nějaká vodní cesta a tam utopené peníze," uvedl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola z ČSSD.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme