Přepadení herny v Krči: policisté zachraňovali tříletou holčičku, lupič jim utekl

UVNITŘ VIDEO: Ozbrojený lupič přepadl ve středu dopoledne hernu v pražské Krči. Žena pracující jako obsluha stihla vyběhnout ven, svoji dceru ale musela schovat na toaletě. Přivolaným členům Útvaru rychlého nasazení se dívku později podařilo zachránit. Prvotní informace naznačovaly, že si lupič vzal dívku jako rukojmí, což ale policie posléze vyvrátila. Policisté pachatele nedopadli, utekl zřejmě ještě před zásahem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté pachatele nedopadli, utekl zřejmě ještě před zásahem. | Foto: Martin Svozílek

Incident se podle mluvčího pražských policistů Tomáše Hulana odehrál krátce před jedenáctou hodinou.

„Přijali jsme oznámení od strážníků městské policie. Oslovila je žena, která uvedla, že je obsluhou z nedaleké herny a právě se stala obětí loupežného přepadení. Toho se měl dopustit zatím neznámý muž s krátkou střelnou zbraní,“ popsal Hulan.

Do Štúrovy ulice se sjely všechny dostupné hlídky z dané lokality. „Jejich úkolem nebylo zakročit proti nebezpečnému pachateli, ale vytvořit bezpečný perimetr okolo herny tak, abychom minimalizovali ohrožení zdraví a života osob, které s tím nemají nic společného,“ uvedl mluvčí.

Žena pracující v herně ale s sebou v době přepadení měla tříletou dceru, kterou v obavě o její život zamkla na toaletě. Policisté z Útvaru rychlého nasazení proto později vtrhli do herny, aby holčičku zachránili, což se jim podařilo. Matce i dceři byla podle Hulana poskytnuta psychologická pomoc.

Pachatele zatím policie nemá, zřejmě utekl ještě před zásahem policie. „Policisté pražské zásahové jednotky s psovodem provedli velice důkladnou prohlídku celého objektu k vypátrání pachatele,“ doplnil mluvčí pražských policistů. „Podezřelého ale nezadrželi, vše nasvědčuje tomu, že utekl ještě před policejním zásahem," doplnil Hulan.

Kriminalisté nyní na místě zajišťují stopy, jde především o kamerové záznamy. Pachatele podezřívají z loupeže.

K herně do ulice Štúrova vyrazili dopoledne také pražští záchranáři. „Na místě byla naše záchranářská posádka společně s inspektorem. Na výzvu policie byli připraveni zasáhnout. Neošetřovali jsme žádného zraněného,“ upřesnil mluvčí pražské záchranky Dominik Horn.

Autobusové zastávky Sídliště Krč a Tempo byly kvůli policejní akci mimo provoz. „Linky byly odkloněny jinými ulicemi. Zastávky Sídliště Krč a Tempo byly vynechané,“ doplnila mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Anna Kottová, Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme