Přerov finančně vypomůže Frenštátu pod Radhoštěm zasaženému tragédií

Obětem výbuchu panelového domu ve Frenštátě pod Radhoštěm chce Přerov poslat sto tisíc. Částku už schválili městští radní, teď ji ještě musí posvětit zastupitelé. Podle náměstka primátora Josefa Kulíška se návrhem budou zabývat na svém dubnovém zasedání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dělníci začali rozebírat explozí zničený dům ve Frenštátě pod Radhoštěm | Foto: Andrea Brtníková | Zdroj: Český rozhlas

„Na radě města jsme se rozhodli, že doporučím zastupitelstvu schválit příspěvek sto tisíc korun na pomoc obětem a městu Frenštát při likvidaci následků havárie, která byla určitě velkou tragédií. Postihla rodiny, malé děti i samotné město Frenštát,“ řekl Kulíšek.

„Proto jsme se rozhodli doporučit zastupitelstvu schválit příspěvek sto tisíc korun pro město Frenštát a pro postižené rodiny,“ doplnil.

Při výbuchu a následném požáru v panelovém domě ve Frenštátě pod Radhoštěm zemřelo v polovině února celkem šest lidí, z toho tři děti. Mnoho další utrpělo zranění, někteří mají vážné popáleniny. Neštěstí způsobil unikající plyn.

Podle hlavní vyšetřovací verze plyn záměrně pustil a pak i zapálil problémový nájemník přízemního bytu Antonín Blažek. Sedmapadesátiletý muž byl častým stěžovatelem a lidé z okolí si naopak často stěžovali na něj. O byt, který vlastnil s manželkou, přišel v exekuci a v neděli měl poslední termín k vystěhování.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme