Přerovem budou jezdit malovaná popelářská auta

Po Přerově budou jezdit popelářská auta s dětskými malůvkami. Právě dnes mohou lidé začít s internetovým hlasováním a vybrat z dvanáctky návrhů, do finále pak postoupí tři nejlepší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Popeláři jedou, Vyšehrátky 2010 | Foto: Tomáš Vodňanský

Jedno polepené popelářské auto už mají v Přerově dva roky a veselé postavičky na šedivém podkladě korby budí náležitou pozornost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přerovem budou jezdit malovaná popelářská auta. Více redaktorka Jana Zemková

Proč by tedy takových nemohlo jezdit více, řekli si pracovníci technických služeb.

Inspiraci našli v kalendáři dětí z místní základní umělecké školy. Děti kalendář vytvořily pro radnici a měly v něm výtvarně znázornit svůj pohled na město. Právě jejich díla by teď měla být takříkajíc přenesena na popelářské vozy.

Místním lidem se taková iniciativa líbí. „Já osobně bych popelářské vozy pomaloval už tak před 40 lety, kdy jsme se snažil něco podobného dělat. Považuji to za naprosto správnou a originální věc, protože popelář vždycky znamená trochu ošuntělost, trochu šedost, takže by tady bylo živo a květnato,“ říká jeden z Přerovanů.

Do finále postoupilo dvanáct návrhů. Který z nich se nakonec na popelářském voze objeví, rozhodnou lidé svým hlasováním. Mottem projektu se stala tři základní hesla - třídění odpadu, šťastní lidé v čistém městě a příroda bez odpadků.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme