Přerovská kauza byla odebrána žalobci, který odmítl zastavit stíhání

Státní zástupci řeší názorový spor. Vyvolala ho takzvaná přerovská kauza, ve které policisté navrhli obžalovat celé bývalé vedení radnice kvůli sporným zakázkám. Olomoucké krajské státní zastupitelství vyzvalo vsetínského žalobce, aby u většiny radních stíhání zastavil. Ten to ale odmítl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Lajtoch - senátor a primátor města Přerov | Foto: Tomáš Adamec

Případ byl proto tomuto státnímu zástupci odebrán a rozhodování se přesunulo na Krajské zastupitelství v Olomouci. Českému rozhlasu to potvrdila žalobkyně Marie Kodytková.

Podle ní byl případ odebrán Vsetínu proto, že tamní státní zástupce nesplnil pokyn daný v rámci dohledu. Jestli se kauza nakonec vůbec dostane před soud, má Marie Kodytková rozhodnout do měsíce.

Policisté už vyšetřování ukončili a navrhli obžalovat bývalé vedení města v čele s primátorem a senátorem Jiřím Lajtochem a také dva úředníky kvůli údajně předraženým zakázkám na opravy zimního stadionu a přestavby domova pro seniory.

Policie se zaměřila na vazby politiků se stavební firmou, která měla obě stavby na starosti.

Jana Zemková, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme