Přerovský azylový dům pro matky s dětmi bude zvětšovat některé byty

O náhradní bydlení v sociálním zařízení na okraji Přerova projevily v poslední době zájem i matky s větším počtem dětí. Protože azylový dům disponuje maximálně dvoupokojovými byty, chystá se nabídku rozšířit. Rozměrnější bytové jednotky mají letos vzniknout propojením více pokojů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Azylový dům v Mladé Boleslavi má pomoci hlavně týraným matkám s dětmi | Foto: Jana Huzilová

„V poslední době jsme zaregistrovali zájem ze strany maminek, které měly 5, 6 nebo 7 dětí. Plánujeme technické úpravy ve smyslu propojení dvou pokojů, aby vznikla větší jednotka, kam bychom mohli i takto velikou rodinu umístnit,“ potvrdil vedoucí sociálního zařízení Pavel Šíma.

„Naší snahou je, aby tu maminky byly co nejkratší dobu. Standartně se smlouva uzavírá na 3 měsíce, pak se o potřebnou dobu prodlužuje. Obvyklá doba, kdy u nás maminka bývá, je kolem jednoho roku,“ dodal Šíma.

Přerovský azylový dům pro matky s dětmi už třetím rokem spravuje místní pobočka Armády spásy. Na provozní náklady přispívá přerovský magistrát a olomoucké hejtmanství.

Kapacita zařízení je osmdesát míst. Dočasné bydlení poskytuje převážně rodinám, které se ocitly ve finanční nouzi. O ubytování žádají také matky po návratu z výkonu trestu nebo ženy, které utekly i s dětmi před domácím násilím.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme