Přerovský magistrát zamezil vstup do vybydlených domů ve Škodově ulici

Škodovu ulici v Přerově už dva roky hyzdí ruiny posledních čtyř domů, které čeká demolice. Radnici už se podařilo vystěhovat všechny romské rodiny, teď se snaží objekty zabezpečit před bezdomovci a zloději.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zvenku dům v Řeháčkově 4 zruinovaně příliš nevypadá. | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Zátarasy u vchodů a oken mají zamezit pohybu nežádoucích osob a také minimalizovat riziko úrazu. „Stavební úřad musel nechat zazdít jak výplně okenní, tak dveřní, aby nám tam nechodili bezdomovci a jiní nežádoucí občané,“ říká náměstek primátora Michal Zácha.

Lokalitu také pravidelně monitorují strážníci. Podle zástupce velitele Miroslava Komínka tam hlídky zajíždějí každý den.

„Chybí zde schodiště, je zde spousta narušených věcí, takže zde může hrozit reálné nebezpečí úrazu,“ vysvětluje Komínek.

Co bude dál s lokalitou, kterou společnost Opera Bohemia před pěti lety koupila od města za účelem přestavby na moderní čtvrť, stále není jasné. Zastupitelé už před několika měsíci schválili odstoupení Přerova od kupní smlouvy.

Soukromá firma totiž v termínu nezahájila stavební práce. Protože je navíc v insolvenčním řízení, město o dalším osudu domů ve Škodově ulici nemá s kým jednat.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme